Do you have an
idea or suggestion?

Share a feature, ideas or suggestions to the community. Review the requests and vote.

Create a Request

Görme Engelliler İçin Erişilebilirlik İsteği

Under Consideration Volkan Ö. 10/05/2021 - 17:10

Wisecp yazılımı görme engelliler için daha erişilebilir olabilir mi?

Özellikle genel ayarlardaki standart ürün gruplarını ve oradaki ayarları aktif ve pasif edemiyorum.

Menülerde sürükle bırak yöntemini kullanamıyorum. Herhangi bir menüyü işaretleme yani onay kutusu ile seçip yukarı çıkar ve aşağı indir gibi düğmeler eklenirse çok iyi olur. Sürükle bırak yöntemi kullanışlı değildir. Örneğin müşterinin faresi bozulsa menülerini düzenleyemeyecek. Klavyedende menü kontrolü olmalı. Sitenin herhangi bir bölümünde bir şeyi aktif ve pasif ederken onay kutuları yani işaretleme kutuları olmalı. Kutu işaretliyse aktif olmalı, işaretini kaldırdığımızda pasif olmalı.

Şu an erişile bilir olmadığı için wisecp'i kullanamayacağım. Umarım en kısa zamanda erişilebilir hale getirilir ve kullanırız.

Artık görme engellilerde yazılım şirketlerinde çalışabiliyor ve şirket faturalandırma sistemi WISECP erişilebilir olmalı. Şu anda bir çok şirket WISECP ile çalışıyor ve yenileri de eklenecektir. Mutlaka görme engelliler de WISECP platformunu kullanabilmeli.

Bende web hosting satışı yaparak evde çalışmak istiyorum ve görme engelliyim. WISECP yazılımını erişilebilir olmadığı için kullanamıyorum.

Comments (0)

Write a Comment
No comment has yet been made.
Be the first to comment!

Do you have any questions?

Feel free to contact us
Contact Us
Copyright © 2021. All rights reserved.
Join Our Discord Channel
Top