Do you have an
idea or suggestion?

Share a feature, ideas or suggestions to the community. Review the requests and vote.

Create a Request

İndirim ve Hediye Çeklerinin Eklenti Ürünlerine Uygulanması

Under Consideration Jetborsa Teknoloji Limited Şirketi 16/01/2021 - 21:21

Bayi İndirimleri ve Hediye Çeki indirimleri yalnızca ana ürün fiyatı üzerinden indirim sağlamaktadır.

Ürüne sepette eklenen HİZMET EKLENTİLERİ için bayi indirimi ve hediye çeki geçerli olmuyor.

Örneğin ana ürün fiyatı 1000 TL diyelim. Üründeki Kurulum Eklentisi 500 TL, Tasarım Eklentisi 500 TL ve X Eklentisi 1000 TL diyelim.

Müşteri Ana ürün fiyatı + 3 eklentiyi opsiyonel satın alırsa toplamda 3000 TL ödeme yapması gerekiyor. Fakat biz hediye çeki ile 1500 TL'lik indirim yapabilmek istiyoruz satış tutarı üzerinden.

Fakat sistem üzerinde hediye çeki oluşturduğumuzda 1500 TL'lik ve müşteri bu kuponu kullandığında yalnızca 1000 TL'lik ana ürün fiyatı kadar indirim sağlıyor. Eklentilerin fiyatları üzerinden bir indirim sağlamıyor.

Benzer şekilde bayiler için tanımladığımız %50 indirimde sadece ana ürün fiyatına bağlı kalıyor ve sistemi tüm özellikleri ile verimli kullanmamızın önünde çok büyük bir engel oluşturuyor bu durum.

Bu yüzden ilgili düzenlemenin yapılması hem biz hemde bir çok müşteri için büyük öneme sahiptir diye düşünüyorum. Aksi halde bayilik sistemi ve hediye çeki alanını doğru düzgün kullanamıyoruz. Sattığımız ürünlerde çok fazla eklenti yer almakta olup 1000 TL'lik ürünün yanına müşteriler 3000 - 5000 TL'lik eklenti ekleme imkanına sahipler. Bu doğrultuda bayiye %50 indirim tanımladığımızda veya %50'lik bir hediye çeki oluşturduğumuzda ise bu sadece ürün fiyatına 500 TL'lik bir indirim sağlıyor ve anlamsız oluyor. Tutar olarakta 1500 TL'lik hediye çeki oluştursak bile bu sefer maksimum 1000 TL'lik indirim sağlıyor.

Bu soruna bir çözüm sunulmalı muhakkak.

Bayi İndirimleri ve Hediye Çekleri ile gerçekleşen indirimler ürün bazında değilde doğrudan Genel Toplam Satış Fiyatı üzerinden indirim sağlamalıdır.

Müşteri 1000 TL'lik ana ürünü ve 2000 TL'lik ek hizmet modülünü aldığında eğer bayimiz ise %50 indirim alıyor ise 1000 TL'nin %50 si kadar değil 3000 TL'nin %50'si kadar indirim alabilmelidir. Bu seçenek mutlaka olmalıdır. Benzer şekilde hediye çeki içinde bu durum geçerli.

Comments (0)

Write a Comment
No comment has yet been made.
Be the first to comment!

Do you have any questions?

Feel free to contact us
Contact Us
Copyright © 2021. All rights reserved.
Join Our Discord Channel
Top