Do you have an
idea or suggestion?

Share a feature, ideas or suggestions to the community. Review the requests and vote.

Create a Request

Advanced Language System / Gelişmiş Dil Sistemi

Already Possible Yavuz G. 02/09/2020 - 00:07

English
In the language system, it works as the country and the official languages ​​it uses. It would be better if, once the official languages ​​are added, they automatically come to all countries using that language. In the current system, it is necessary to add countries that use the same language to the system over and over again. Likewise, the system needs to translate the same language again for each country in parts such as products, menus, pages. This database and site administrators using wisecp need to do an extra job. You may have noticed that even in the section "Translate WISECP" it is illogical. When you select the language in the translations section, the countries that use that language appear. Only the main language can be selected in the language selection screen in the user view. At first, the user can be selected automatically from his location, such as en-us, en-gb, en-ca, es-es, es-mx. If implemented, the system will get better.

Türkçe
Dil sisteminde ülke ve kullandığı resmi diller şeklinde çalışmaktadır. Resmi diller bir kere eklendiği zaman o dili kullanan tüm ülkere otomatik olarak gelirse daha iyi olur. Şu an ki sistemde aynı dili kullanan ülkeleri sisteme tekrar tekrar eklemek gerekiyor. Aynı şekilde bu sistem içindeki ürünler,menüler,sayfalar gibi kısımlarda aynı şekilde her ülke için aynı dili tekrar çevirmesi gerekiyor. Bu veritabanında ve wisecp kullanan site yöneticilerine ekstra bir iş yapması gerekiyor. "Translate WISECP" bölümünde bile mantıksız olduğunu fark etmişiniz. Çeviriler kısımında dili seçince o dili kullanan ülkeler gözüküyor. Kullanıcı görünümdeki dil seçim ekranında sadece ana dilin seçimi yapılabilir şekilde olabilir. Kullanıcı ilk başta konumundan ise en-us,en-GB,en-CA,es-es,es-mx gibi otomatik seçilebilir. Eğer uygulanırsa sistem daha iyi bir hale gelir.

Comments (1)

Write a Comment
Ömür A. WISECP Staff

02/09/2020 - 01:44

Merhaba

Bir dili kullanan tüm ülkeleri özellikle sisteme tanımlamanız gerekmiyor. Sadece bir tanesini yüklediğinizde diğer ülkelerden erişim yapıldığında da o dil otomatik olarak ziyaretçiye gösterilmektedir. Eğer aynı dil x bir ülkede farklı bir lehçede kullanılıyorsa, o zaman ayrıca yükleyebilirsiniz. Bu şekilde x ülkesinden erişim yapanlara o dil gösterilecektir.

Örneğin Birleşik Arap Emirlikleri ülkesine ait Arapça dilini yüklediğinizde Suudi Arabistan dan erişen ziyaretçilerinize de Arapça dili gösterilir.

Reply

Do you have any questions?

Feel free to contact us
Contact Us
Copyright © 2020. All rights reserved.
Join Our Discord Channel
Top